Vyskúšajte curling a pridajte sa k nám

   O chvíľu nám končí curlingová sezóna 2012/2013, je teda vhodný priestor na kreovanie nových tímov s novými i staronovými hráčmi.

   Vyzývame záujemcov a sympatizantov curlingu, jednotlivcov aj skupiny, mužov aj ženy každého veku, aby využili možnosť pravidelne trénovať (Lamač, Ružinov) a hrávať 2. mužskú alebo 2. ženskú ligu. Tí, ktorým tímová hra z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje, majú možnosť prihlásiť sa do Ligy jednotlivcov.

   Neváhajte, spravte pre seba niečo dobré a staňte sa našim členom

Slovinsko - Slovenský curlingový turnaj detí.

Počas posledného víkendu v roku 2012 sa deti našeho klubu zúčastnili medzinárodného turnaja. Tento turnaj bol organizovaný v spolupráci so Slovinskými curlermi. Náš tím juniorŠEJK v zložení Simona Horňáková, Alex Madová, Alex Velič a Andrej Bederka, odohral tri zápasy. Hralo sa na štyri endy. Z troch odohratých zápasov 2 krát remízovali, raz prehrali (extraendy sa nehrali, výsledok sa bral po odohratí štvrtého endu).

Deti strávili príjemnú sobotu. Spoznali sa s ďalšími mladými curlermi zo Slovinska. Všetci hráči na ľade hrali s obrovským nasadením. Večer po zápasoch sa tí menej unavení vybrali na krátku prechádzku po centre Bratislavy. Za účasť na stretnutí ďakujem hráčom aj všetkým divákom.

Je vidieť, že s každým odohratým zápasom sú naši mladí v hre istejší. Samozrejme, stále sa majú čo učiť. Rovnako ako každý jeden curler :)

V mene celého klubu ŠEJK želám všetkým účastníkom tohoto turnaja úspešnú cestu rokom 2013.

Medzinárodný curlingový turnaj detí Srbska a Slovenska.

V sobotu, 10. októbra 2012 absolvovali naše deti krst ohňom. V lamačskej curlingovej hale zažili svoj prvý naozajstný zápas. Na Medzinárodnom curlingovom turnaji si zmerali sily s deťmi a juniormi zo Srbska. Keďže v sobotu boli bojaschopní len traja - Veronika Suchánková, Alex Madová a Andrej Bederka, proti sebe hrali dve zmiešané slovensko- srbské družstvá.
Zápasy sa niesli v priateľskom duchu, no súťažná atmosféra a snaha vyhrať, motivovala hráčov vydať zo seba to najlepšie. Každý pekný kameň bol odmenený potleskom publika, ktoré rovnakou mierou oceňovalo výkony oboch tímov. Naši hráči sa blysli najmä výborným zametaním kameňov, pri ktorom sa naozaj nešetrili.
Verím, že tento turnaj bol pre naše deti predovšetkým veľkou motiváciou a neoceniteľnou skúsenosťou.
 Minimálne zistili, že hoci je curling gentlemanský šport, je naozaj aj ukričaný. A keď na nás niekto na ľadovej ploche kričí, to nutne neznamená, že nás nemá rád. Len nás chce na vzdialenosť 50m informovať o tom, či kameň treba alebo netreba zametať.  
Všetci naši hráči získali medajly a ja im v mene celého klubu ŠEJK blahoželám.

 

Foto čoskoro.

Kemp pod záštitou WCF v Bratislave

Koncom októbra 2012 sa bude v Bratislave konať kemp pod záštitou WCF. Kemp bude rozdelený do troch modulov. Každý sa dá absolvovať samostatne. Registrovať sa môžete priamo na stránke WCF. Tu je link.

Kto by mal záujem a má problém s jazykom, píšte na našu klubovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . Som v kontakte s Allanom, ktorý tento kemp spoluorganizuje.

Prikladám súbor v ktorom sú detaily. Na stiahnutie v angličtine ho nájdete tu.

Nový tím v klube

Vítame v našom klube nový ženský tím, ktorý k nám prestúpil k 1.6.2012. Ide o stabilný tím v zložení Martina Madová, Jana Matulová, Slavomíra Krištofčáková a Elena Axamitová, ktorý v posledných dvoch sezónach skončil v prvej ženskej lige na druhom a treťom mieste.V novej sezóne 2012/2013 budú hrať pod názvom ICE ŠEJK.