26. až 29. apríla sa konal štvrtý ročník turnaja Czechoslovak open. Zúčastnilo sa na ňom 40 tímov z rôznych krajín. Ako hviezdne tímy sa nám predstavili RANDY FERBEY TEAM (Ferbey) a CZECH NATIONAL TEAM (Snítil).

Z našeho klubu na turnaji hrali ŠEJK muži (Gatial, Mihalčin, Kilian, Kobes, Mada). Ako prvého súpera sme dostali práve CZECH NATIONAL TEAM ktorému skipuje Jiří Snítil. Zápas sa niesol v pohodovej nálade. Všetci sme si boli vedomí, kto má navrch. Hra bez zbytočného rešpektu nám priniesla ovocie. Naša 0 a 1, súperova 2 a naša 1. Po štyroch endoch sme mali vyrovnaný stav. Potom prišli ďalšie dva kde sme dostali po 3 a v poslednom siedmom 1. Prehra 9:2 nás vôbec nemrzela. Horšie bolo že naša trojka začala mať problém vôbec sa zohnúť. Ďalšie 3 zápasy sme hrali už bez Ericha a bolo to cítiť. Zápas s ďalším súperom, Traun W sme sa doslova trápili. Zaslúžene sme ho prehrali 3:5. Nasledoval zápas s Fínskym tímom ktorý sme vyhrali 9:4. Posledný zápas s Mix Brno bol napriek našej prehre 6:2 vyrovnaný. Nakoniec sme skončili na celkovom 32.mieste.

Úroveň turnaja bola výborná. Za kvalitný ľad určite patrí pochvala ľadárom. Špeciálne poďakovanie za klub ŠEJK patrí Vítkovi Nekovaříkovi (hlavný ľadár) a Matúšovi Krutému (hlavný organizátor).

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník. Pokiaľ máte záujem pozrieť sa na výsledky alebo galériu z turnaja či párty, nájdete ich na www.csopen.sk