Majstrovstvá SR v mixoch

Počas víkendu 25.-27. mája sa v Lamačskej curlingovej hale uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v mixoch. Náš klub bol zastúpený zmiešaným tímom v zložení Maja Liptáková, Martina Madová, Erich Kobes, Štefan Mada.

Los nám určil silnú skupinu. Prvý zápas s CC Poprad sme hrali dosť vyrovnane. Do 5. endu bol výsledok nerozhodný so šancou udržať skóre či vyhrať. Žiaľ, v šiestom ende sme nepotvrdili svoju výhodu a celý zápas sme nakoniec prehrali. Ďalším silným súperom bol tím 1.CC Bratislava. Ten sa nám podarilo zdolať. Tretí zápas bol viac tréningovo-priateľským stretnutím, nakoľko sme hrali proti nováčikom, tímu Chrobáci.

Po odohratí základnej časti v skupine nastala zaujímavá situácia. Tri tímy mali rovnaký počet bodov a o postupe rozhodovala minitabuľka so vzájomných zápasov, kde sme žiaľ mali o end menej. Do semifinálovej časti sme teda nepostúpili.

Zvyšok súťaže sme odohrali veľmi zľahka a keďže bol náš viceskip zranený, vymenili sme si miesta na pozícii viceskip-skip. Bol to dobrý tréningový zápas, v ktorom sme samozrejme chceli zvíťaziť. Nepodarilo sa to :)

Celkovo by som naše účinkovanie napriek šiestemu miestu zhodnotil ako veľmi slušné. Pred súťažou sme kvôli zraneniam a iným povinnostiam mali jediný spoločný tréning. Napriek tomu sme boli súperom pre každého s kým sme hrali. Ďakujem za hru Majke, Martine a Erichovi. P